Basında Algan Tarım

Nisan.2014 - Algan Tarım ihracata başlıyor.

BThaber.com'un 7 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan haberinde Algan Yazılım'ın ürettiği anahtar teslimi sağımhanelere yer verildi. Haberde Algan Yazılım ve Bilişim Genel Müdürü Fatih Mehmet GÜLEÇ,yakın zamanda Bulgaristan pazarına girmek için araştırmaların sürdüğünü ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da hedefleri arasında olduğunu belirtti.

 

Şubat.2014 - Algan Tarım "Hürriyet Ekonomi" de.

Hürriyet Gazetesi Algan Tarım'ın başarısını haberlerinde yer verdi. Algan Tarım Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ ile yapılan röportajda Algan Tarım'ın 4 yılda ekonomiye 3,5 milyon euroluk katkısı konuşuldu.

 

Şubat.2014 - Algan Tarım "Yıldız" oldu.

Algan Yazılım, Ekonomist dergisi tarafından yaklaşık 2.250 Teknokent firması içerisinden seçilen 15 Yıldız Şirketten biri olarak belirlendi. Türkiye'nin Hayvancılık Mekanizasyonunda bir numaralı "Yıldız" firması Algan Tarımın birinciliği tescillenmiş oldu.

 

Şubat.2014 - Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Ders

Şirketimiz Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 3 saatlik Ders Verdi. Veri Tabanı gibi konularda ders vermekte olan şirketimiz Genel Müdür Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi daveti üzerine verilen derste Sağım Sistemleri ve Sürü Yönetim Sistemleri başlıklı işlendi.

 

Kasım.2013 - Anadolu Ajansı Türk Üretimi Sürü Yönetim Sistemini Dünyaya Tanıttı

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, sürü yönetim sistemi çiftliklerdeki hayvanların doğum kayıtları, süt verimlilikleri, ilaçların kaydedilmesi, yeme göre verimde değişikliklerin takibi, işçi değişikliği sonucu hayvanların veriminin ne olduğu, kullanılan tohumların işe yararlılığı gibi birçok alanda takip sağlanmasını içeriyor. Kapsamlı takip ile çiftlik sahibi kendine bir yol haritası çizerek, ekonomik öngörüsünü yapabiliyor.

 

Nisan.2013 - TRT Ekibi Algan Tarım'ı Ziyaret Etti

TRT tarafından hazırlanan "İşim Gücüm Girişim" programında Algan Tarım tanıtıldı. Özellikle Tübitak tarafından desteklenmeye değer bulunan "Sürü Yönetim Sistemi" projesi çerçevesinde yapılan ziyarette önce Hacettepe Teknokent ofisimizde sonrasında Ankara-Haymana'da kurmuş olduğumuz bir çiftlikte çekimler yapıldı. Yayınlandığu hafta büyük ilgi toplayan röportajı burada izleyebilirsiniz.

 

Şubat.2013 - TÜBİTAK (04.02.2013) Haber Bülteni - TÜBİTAK desteğiyle Türkiye’nin ilk yerli sürü takip sistemi geliştirildi. ‘ProÇift’ isimli sistem ile çiftliklerin daha verimli hale gelmesi için tüm gelişmeler anlık takip ediliyor.

"Sürü yönetim sistemi çiftliklerdeki hayvanların doğum kayıtları, süt verimlilikleri, ilaçların kaydedilmesi, yeme göre verimde değişikliklerin takibi, işçi değişikliği sonucu hayvanların veriminin ne olduğu, kullanılan tohumların işe yararlılığı gibi birçok alanda takip sağlanmasını içeriyor. Kapsamlı takip ile çiftlik sahibi kendine bir yol haritası çizerek, ekonomik öngörüsünü yapabiliyor."

 

Ocak.2013 - Milliyet (09.01.2013) Gazetesi - Geliştirdiği sürü yönetim sistemiyle 2013'te 25 milyon liralık ithalata engel olacak.

"Bu yıl bizim ürünümüzle 21 adet tam otomasyonlu, yüksek teknoloji kullanan süt çiftliği kuruldu. 2013 içerisinde, en az 50 çiftlik kurulması kurulması ve böylelikle en az 25 milyon liralık ithalatın önlenmesi planlanıyor."


Aralık.2012 - Süt Dünyası Dergisi'nde Ses Getiren röportaj

"Algan Tarım; çiftçimizin daha kolay kullanacağı ve maliyetleri kontrol altında tutacağı, tüm ekranları Türkçe olan ilk yerli sürü yönetim sistemini geliştirdi. ProÇift adıyla piyasaya sunulan sistem kısa sürede benimsenerek çiftliklerde kullanılmaya başlandı."Mart.2012 - Konya Tarım 2012 Fuarında verilen Bereket TV röportajı - Erişmek için tıklayınız. 

"Türk çiftçisinin ihtiyacı olan Pedometre ürününü bu fuarda gösterime sunduk. Çitçilerimizle demo uygulama üzerinde keyifli denemeler yaptık. Kızgınlık sonuçları anında cep telefonlarına SMS gelmesi ile çiftçinin yüzünde oluşan memnuniyet bizim en önemli motivasyonumuz. Artık ithal ürünlere yüzlerce Euro ödemeye gerek kalmamış olması, bizim için büyük bir gurur kaynağı..."Şubat 2012 - Platform Dergisi Şubat.2012 Sayısında Genel Müdürümüz Fatih Mehmet GÜLEÇ'in makalesine yer verdi.

"Modern teknolojinin yerleştiği çiftliklerde bir çok ürün üreticinin işlerini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Bunların en başında Sürü Yönetim Sistemleri ile her bir hayvanın soy bilgisi, üretim verimliliği, yem tüketimi, doğum ve kızgınlık gibi verileri kontrol altına alınmış oluyor. Sürü Yönetim Sistemlerinin çiftlik dışından da internet aracılığı ile erişimi sayesinde uzman, nitelikli personelin çiftliğe gelmeden verileri kontrol edebilmesine imkan sağlıyor. Diğer taraftan sistemde tüm verilerin saklaması ile önemli kararlarda da çiftçiye hatırlatmalar yapılabiliyor. Söz gelimi, kuruya çıkması gereken tarih sistem tarafından otomatik olarak hatırlatılıyor. Genelde Pedometre ismi verilen, hayvanların hareketliliklerini takip sistemler aracılığı ile kızgınlık teşhisi %90’lara varan doğrulukla tespit edilebiliyor."