Hakkımızda

İlk Yerli Süt Sığırcılık Otomasyonu

Ülkemizde yerli süt sağım odaları üreticileri olmakla birlikte,

  • Pedometre, tanımlayıcı kemer
  • Kızgınlık takibi
  • Bireysel yemleme makinası
  • Süt ölçüm paneli
  • Sürü yönetim yazılımı

gibi konularda projemiz öncesinde yerli üretici bulunmamaktaydı. Bu durumun ortaya çıkardığı mali yükler, bakım zorlukları gibi yurt dışına bağımlılık oluşturan konular bir çok çiftçimize bu teknolojilerin yayılmasını engellemekteydi. Ortaya koyduğumuz proje ile en az yurt dışı muadilleri kadar kaliteli ürünleri, maliyet azaltma ve hızlı bakım gibi yerli üretim avantajları bir araya getirilmesi hedeflenmiştir. Bugün yurt dışı ürünlere mali gücü yetmeyen çifçilerimizin, projemizden memnuniyetleri sonucu yüzlerinde oluşan gülümseme projenin en önemli başarısı olarak bizleri sevindirmektedir.

Ürünlerimizde uluslararası standartlara uyum sağlanmıştır. Su geçirmez ve kırılmaz malzemeler ile geliştirilen ürünlerimiz, ilk dokunuşta farkı hissettirmektedir. Sağımhanede günlük 18 saat çalışma şartlarına dahi dayanıklı olarak tasarlanan ürünlerimiz ile sorun yaşadığınız günleri unutacaksınız.

 

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak ve kendinize özel çalışma yaptırmak istiyorsanız Bilgi Edinme Formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmak içintıklayın.

 

Algan Tarım kimdir?

Firmamız 2004 yılından bu yana bilgisayar, bilişim ve yazılım sektöründe çözümler üretmektedir. Hacettepe Teknokent bünyesinde ileri teknolojiler üretilmesi üzerine elektronik ve yazılım projelerimiz devam etmektedir. Tamamı mühendislerden oluşan teknik ekibimiz elektronik sistemler ve yazılım sistemleri alanında uzmandır. Ayrıntılı bilgi için www.alganyazilim.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Projeyi kimler destekledi?

Proje mali gereksinimleri Algan Yazılım ve Tübitak tarafından karşılanmıştır. Tübitak'a Algan Yazılım tarafından yapılan başvuru sonucu, değişik üniversitelerden oluşan hakemler projenin Ar-Ge yönlerini değerlendirmekle beraber, ülkemizin milli menfaatleri açısından da projeyi önemseyerek onay vermişlerdir. Geliştirim aşamasında Hacettepe Ünivesitesi Mühendislik Fakültesi'nden iki adet öğretim elemanı projenin geliştirilme sürecinden araştırıcı/danışman olarak görev almıştır. Benzer şekilde alan uzmanı olarak Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Adnan ŞEHU, sistemin uygulamaya dönük gereksinimlerinin belirlenmesi ve test edilmesi konularında danışman olarak görev almıştır.